fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Ks. abp Jędraszewski: Podejmijcie wraz ze mną trud głoszenia Chrystusa

Podejmijcie wraz ze mną trud głoszenia Chrystusa – zwrócił się do wiernych w homilii nowy metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. W Krakowie trwa uroczysty ingres ks. arcybiskupa  do Katedry Wawelskiej.

Nowy biskup krakowski schodzi ku tej krakowskiej ziemi z Wielkopolski, z Poznania, po drodze zatrzymując się na kilka lat w Łodzi – mówił w homilii ks. abp. Jędraszewski.

– Schodzi krocząc drogami wiary Abrahama. Idzie świadomy wielkości swoich poprzedników – kadr. Stefana Sapiehy, kard. Karola Wojtyły, kard. Franciszka Macharskiego, kard. Stanisława Dziwisza. Wie on, że każde z tych imion głęboko wpisało się w najnowszą historię krakowskiego Kościoła; że każda z tych postaci przemawia do nas przejmującym słowem pasterskiego czuwania – podkreślił nowy metropolita krakowski.

Ks. arcybiskup odwołał się m.in. do osoby i słów św. Jana Pawła II.

– Stańmy się wszyscy świadomymi uczestnikami wspaniałej <<liturgii dziejów>> w tym czasie i w tym miejscu, które wyznaczył nam Pan. Pamiętajmy o słowach świętego Pasterza Jana Pawła II Wielkiego, który jak nikt inny czuwał nad polską ziemią: <<ucząc się nowej nadziei, idziemy poprzez ten czas ku ziemi nowej. I wznosimy ciebie, ziemio dawna, jak owoc miłości pokoleń>>” – wskazał ks. abp Jędraszewski.

Nowy biskup krakowski wezwał też Lud Boży do podjęcia wraz z nim „radosnego trudu głoszenia współczesnemu światu Chrystusa – jedynego Odkupiciela Człowieka”.

RIRM

drukuj