fot. episkopat.pl

Ks. abp Gądecki:  „Różaniec do granic” jako pospolite ruszenie Polski

W przypadające dziś Święto Matki Bożej Różańcowej w całej Polsce odbędzie się modlitewna akcja „Różaniec do Granic”.  Na liczące ok. 3,5 tysiąca kilometrów granice naszego kraju udadzą się wierni, którzy w kościołach stacyjnych w 22 przygranicznych diecezjach oraz wielu innych miejscach ojczyzny będą modlić się o ratunek dla Polski i świata.

Różaniec będzie odmawiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkudziesięciu miejscach na świecie m.in w Fatimie i bazie wojskowej Bagram w Afganistanie. [zobacz mapę kościołów]

Jest to odpowiedź na prośby Maryi o codzienny różaniec, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie – 100 lat temu – w Fatimie. Organizatorzy szacują, że udział w akcji weźmie ponad milion osób. [czytaj więcej]  

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zwraca uwagę, że w historii można znaleźć przykłady wielkiej mocy modlitwy różańcowej.

– Każdy, kto przypomina sobie sytuację i rolę różańca w Austrii po zdobyciu jej przez Sowiety, ten wie, jaką moc ma różaniec praktykowany przez cały naród. On sprawił, że wojska rosyjskie wycofały się z Austrii. Tutaj robi się podobne pospolite ruszenie, które dotyczy nie tylko tych parafii graniczących bezpośrednio, ale też parafii, które znajdują się w centrum i też są zapraszane do uczestnictwa duchowego, albo fizycznego na granicy – podkreśla przewodniczący KEP.

„Różaniec do granic” to inicjatywa fundacji Solo Dios Basta, która w ub. roku zorganizowała Wielką Pokutę na Jasnej Górze.

O godz. 11.00 w TV Trwam i w Radiu Maryja planowana jest transmisja Eucharystii z Parafii św. Krzyża w Zakopanem. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Od godz. 14.00 transmisji z modlitewnej akcji będzie można słuchać w Radiu Maryja.

Zachęcamy do nadsyłania filmów z akcji „Różańca do granic” do TV Trwam 

RIRM

 

drukuj