fot. www.opactwo.eu

Krzeszów w obronie TV Trwam

„Z Krzeszowską Panią w obronie wartości katolickich i TV Trwam” – pod takim hasłem na Placu przy Bazylice Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbędzie się Wielka Manifestacja Religijno–Patriotyczna. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam, początek o godz. 18.

Manifestacja w obronie TV Trwam rozpoczęła się o 16.30.  Po godz. 18 będzie miała miejsce audycja słowno-muzyczna p.t. Sceny z życia codziennego księcia Henryka Pobożnego w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 5 w Legnicy im. Księcia Jerzego Wilhelma.

Na godz. 18.45 zaplanowano Eucharystię, której będzie przewodniczył ks. Józef Lisowski – kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej. Homilię wygłosi ks. Marian Kopko – kustosz sanktuarium.

Ta manifestacja ma służyć obronie najważniejszych dla nas wartości – wartości katolickich – powiedziała poseł Marzena Machałek z PiS.

– Hasło naszej manifestacji mówi: „Z Krzeszowską Panią w obronie wartości katolickich i Telewizji Trwam”, ale także w obronie Ojczyzny, rodziny i tego, co dla nas jest naprawdę ważne. Dzisiaj te wartości są bardzo zagrożone. Dlatego musimy trwać, walczyć, manifestować i pokazywać co jest dla nas ważne. Musimy być wszyscy bardzo mocno zjednoczeni. Oprócz tego, że trzeba się modlić, trzeba również pokazywać codzienną postawą co jest dla nas ważne – zaznaczyła poseł Marzena Machałek.

W programie manifestacji znajdą się m.in. wystąpienia zaproszonych gości, występy artystyczne zespołów muzycznych: „Janicki” z Czarnego Boru, „Chcemy” z Kamiennej Góry, „Perpetum” ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze, schola „Hej, Jezu” z Kamiennej Góry oraz „Sybiracy i Kresowianie” z Jeleniej Góry.

O godz. 21:45 na antenie Radia Maryja audycja „Rozmowy niedokończone”. Program poświęcony będzie księciu Henrykowi II Pobożnemu i jego małżonce księżnej Annie Śląskiej. Gośćmi audycji będą: ks. prof. dr hab. Bogusław Drożdż, ks. dr Mariusz Majewski, dr Anna Sutowicz, mec. Stanisław Andrzej Potycz oraz ks. Marian Kopko.

Strona internetowa Sanktuarium w Krzeszowie

RIRM

drukuj