KRRiT: głosowanie nad koncesją dla TVN 24 nie przyniosło rozstrzygnięcia

Na dzisiejszym posiedzeniu odbyły się głosowania nad przyznaniem koncesji jednak żadne nie uzyskało wymaganej większości – podała Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

„Pierwsze głosowanie dotyczyło przyznania TVN24 koncesji, drugie – nie przyznania jej. Żadne z głosowań nie przyniosło rozstrzygnięcia” – powiedziała Teresa Brykczyńska.

„Postępowanie w sprawie koncesji dla TVN 24 będzie kontynuowane” – powiedziała rzecznik KRRiT, zapowiadając kolejne głosowania w KRRiT w tej sprawie. Nie wiadomo jednak, kiedy do nich dojdzie.

„Koncesja TVN 24 obowiązuje do 26 września 2021 roku. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 roku. Zgodnie z przepisami nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem, w przypadku koncesji TVN 24 od złożenia wniosku upłynęło już ponad 17 miesięcy” – podał portal Press.pl.

„Jeśli KRRiT nie przedłużyłaby koncesji TVN 24, nadawca kanału może wystąpić o licencję na nadawanie w każdym państwie Unii Europejskiej” – pisze Press.pl.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: https://www.gov.pl/web/krrit

PAP

drukuj