fot. Małgorzata Pabis/Nasz Dziennik

Kraków: Trwa akcja „Złote kule św. Mikołaja”

Trwa akcja „Złote kule św. Mikołaja”. Przyłączając się do niej możemy wspomóc organizacje pomagające mamom chorych, niepełnosprawnych dzieci.

Złote kule nawiązują do historii św. Mikołaja. Zanim Mikołaj został biskupem, jako młodzieniec odziedziczył po rodzicach niemałą fortunę. Gdy dowiedział się, że trzy panny z sąsiedztwa nie mogą wyjść za mąż, bo nie mają odpowiedniego posagu, wziął trzy złote kule i potajemnie, w nocy, podrzucił je każdej z panien.

– My również chcemy pomóc pannom, które spodziewają się niepełnosprawnych dzieci. Dlatego akcja nosi nazwę „Złote kule św. Mikołaja” – mówi jeden z pomysłodawców akcji ks. Michał Mroszczak z parafii św. Mikołaja w Krakowie.

Akcja to odpowiedź na protesty za zabijaniem nienarodzonych dzieci. Złote kule są wystawione w specjalnym kufrze w kościele św. Mikołaja w Krakowie i będą dokładane aż do 2 lutego. Kulę trzeba zabrać do domu i powiesić na choince, by była ozdobą i symbolem dobrego uczynku. Wcześniej jednak trzeba ją otworzyć. W środku znajduje się specjalna ulotka.

– Informuje nas o organizacji pomagającej osobom niepełnosprawnym, chorym dzieciom i matkom spodziewającym się takich chorych dzieci. Na tej ulotce możemy również znaleźć numer konta, którym bezpośrednio przelejemy dobrowolną ofiarę na konto takiej organizacji – tłumaczy ks. Michał Mroszczak.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych.

– Mówiąc młodzieżowym slangiem: „Pomaganie jest cool”. No i właśnie – kul, jeżeli chodzi o kule – 110 kul poszło w pierwszym dniu akcji tylko w naszym kościele – zaznacza ks. Michał Mroszczak.

Do akcji dołączyły również trzy inne krakowskie kościoły. Kule można podarować także w formie wirtualnej, poprzez wpłatę na konto parafii św. Mikołaja w Krakowie z dopiskiem: „Złote kule św. Mikołaja”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl