Kraków: rusza Papieski Uniwersytet Dzieci i Rodziców

Papieski Uniwersytet Dzieci i Rodziców powstaje przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Nowa jednostka rozpocznie działalność w listopadzie. Jak informuje koordynatorka jednostki Katarzyna Kutek-Sładek, rekrutacja potrwa jeszcze do 20 października.

Jak na razie zgłosiło się 30 kandydatów – dzieci i osób dorosłych – rodziców, dziadków, opiekunów. Przyjętych zostanie maksymalnie 60 osób. Podstawowe zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu, w soboty. Z czasem, w miarę zainteresowania, częstotliwość i ilość zajęć wzrośnie.

Na program PUDiR złożą się warsztaty dla dzieci – m.in.  dziennikarskie, astronomiczne, językowe; a także wykłady dla rodziców, np. na tematy wychowawcze czy dietetyczne. Przewidziane są także zajęcia dodatkowe z jazdy konnej, żeglarstwa, kurs pierwszej pomocy czy rodzinna gra miejska Śladami Jana Pawła II. W ramach dodatkowej oferty uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnych wyjazdach w ferie lub wakacje.

Comiesięczne trzygodzinne warsztaty i wykłady prowadzone będą równolegle w niewielkich grupach wiekowych. Pojawi się jednak także grupa złożona tylko z rodzin. Zajęcia odbywać się będą w budynkach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a także w innych ciekawych miejscach – głównie Krakowa.

Papieski Uniwersytet Dzieci i Rodziców tworzymy przede wszystkim z myślą o rodzinach, o ich aktywizacji. To będzie miejsce, w którym dzieci i rodzice będą mogły poszerzać wiedzę, nawiązywać nowe znajomości, a także lepiej poznawać naszego patrona św. Jana Pawła II” – powiedziała w rozmowie z PAP Katarzyna Kutek-Sładek, koordynatorka jednostki.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, dawniej Papieska Akademia Teologiczna, działa od 1981 r. Oferuje on 13 kierunków studiów, spośród których największym zainteresowaniem od lat cieszy się dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Łącznie na uczelni studiuje ponad 3 tys. osób.

RIRM/PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl