fot. Jakub Szymczuk/KPRP

KPRP: Prezydent rozmawiał z premierem o założeniach programu „Nowy Ład”

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o założeniach programu „Nowy Ład” – poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej. Podczas spotkania prezydent zadeklarował m.in. wsparcie przy tworzeniu programu odbudowy gospodarki po obostrzeniach.

O spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim dotyczącym „Nowego Polskiego Ładu” poinformowała w poniedziałek przed południem PAP.

Jak przekazała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej, „prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego do Pałacu Prezydenckiego, aby zapoznać się z propozycjami założeń rządowego programu >>Nowy Ład<<, który zawiera plany inwestycyjne oraz propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego na czas po pandemii”.

„Priorytetem dla prezydenta Andrzeja Dudy jest walka z wciąż trwającą pandemią i skuteczne przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień, niemniej równie pilnej uwagi wymagają społeczne i gospodarcze skutki lockdownu” – podkreślono.

„Dlatego prezydent chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w tym zakresie ośrodka prezydenckiego z rządem” – czytamy na stronie internetowej Kancelarii.

Zaznaczono, że prezydent podczas spotkania zwracał uwagę na to, że „w centrum zmian wyznaczonych przez nowy plan inwestycyjny musi znaleźć się obywatel, który otrzyma wsparcie i wymierne zyski, dzięki dalszym głębokim reformom państwa”.

„Dlatego sposobem na szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu jest wprowadzenie kompleksowych zmian, które obejmą nowe zasady rozwoju gospodarki i finansów publicznych. Zapewnią ulgi dla przedsiębiorców, wskażą rozwiązanie dla problemów ochrony zdrowia, pozwolą na utrzymanie niskiego bezrobocia, zapewnią wsparcie rodziny i podreperowanie jej budżetu oraz zagwarantują dalszą digitalizację usług publicznych” – podkreślono.

Ponadto KPRP przekazała, że „Program Nowy Ład dotyczyć będzie także mieszkań, edukacji, młodych, seniorów, rolnictwa, klimatu, energetyki czy kultury”.

„Ma zawierać m.in. szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. W ocenie Prezydenta program, będący silnym impulsem napędzającym gospodarkę, ma być też sygnałem dla inwestorów, że warto w Polsce rozwijać biznes” – czytamy.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego program „Nowy Polski Ład” będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. W ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych – mówił w styczniu Morawiecki.

W ramach Nowego Ładu – zapowiadał w lutym szef rządu – zostanie zaprezentowana „atrakcyjna oferta dla inwestorów po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej”.

„Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę” – zadeklarował Morawiecki.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin informował na początku lutego, że „Nowy Polski Ład” ma zostać zaprezentowany na przełomie lutego i marca.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl