fot. pl.wikipedia.org

KPRM: Polacy wpisują się do księgi kondolencyjnej poświęconej J. Olszewskiemu

Polacy oddają hołd i wspominają byłego premiera Jana Olszewskiego. W Warszawie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mieszkańcy stolicy i nie tylko wpisują się do księgi kondolencyjnej. Będzie to możliwe jeszcze do godz. 19.00.

Przed Kancelarią Premiera ustawiła się kolejka osób, które w byłym premierze widzą wzór człowieka do naśladowania. Wspominają Jana Olszewskiego jako wielkiego patriotę i odważnego polityka.

– Był ważną osobą, w zasadzie ważną od chwili, kiedy całą noc byłam przy telewizorze i oglądałam, jak go odwoływali. Po prostu dla mnie to był taki koszmar – mówiła mieszkanka Warszawy.

– Ten człowiek całe życie poświęcił Polsce. Jak go w czasie tego zamachu odwołali – to dla mnie było coś strasznego. Ja ciągle mam tę noc w pamięci. Mimo, że się źle czuję, to musiałem tu przyjść. To jest jedyny wzór. Ja nie widzę lepszego – podkreślił mieszkaniec stolicy.

Dziś o godz. 18.00 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży sprawowana będzie się Msza św. w intencji śp. premiera Jana Olszewskiego.

Wieczorem trumna z jego ciałem zostanie przeniesiona w kondukcie żałobnym do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, gdzie zaplanowano czuwanie i modlitwy.

Główne uroczystości pogrzebowe śp. Jana Olszewskiego odbędą się jutro. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie o godz. 11.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Były premier spocznie na cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W całym kraju, do jutra do godz. 19.00 trwa żałoba narodowa.

RIRM

drukuj