fot. PAP

Koszalin: Marsz w Obronie Demokracji i Uczciwych Wyborów

Ulicami Koszalina przejdzie jutro „Marsz w Obronie Demokracji i Uczciwych Wyborów”. To kontynuacja marszu, który odbył się w stolicy 13 grudnia. Jego organizatorem jest Prawo i Sprawiedliwość.

Marsz wyruszy o godz. 13:00 sprzed Katedry Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie. Zgromadzeni przejdą ulicą Zwycięstwa przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Takie marsze będą organizowane w całej Polsce, by przypomnieć, że to naród ma kształtować tych, którzy rządzą – powiedział poseł Czesław Hoc z ziemi koszalińskiej.

Nie chcemy pozwolić, by demokracja w Polsce odchodziła w ciszy na wschód. Chcemy upomnieć się o uczciwe i transparentne wybory, o nie wypaczanie i niefałszowanie ich. Jednocześnie będziemy też protestować przeciwko wyprzedaży polskiej ziemi i zamachowi na polskie lasy państwowe, jak również przeciwko zamiarowi powstania pierwszej elektrowni jądrowej w Gąskach, koło Mielna – oznajmił poseł Czesław Hoc.

W niedzielę „Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów” odbędzie się w Sosnowcu. Rozpocznie się o godz. 14:45 przed Domem Katolickim. Marsz Zakończy Msza święta w intencji ojczyzny w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

RIRM

drukuj