Korea Północna wystrzeliła kolejne pociski balistyczne

W nocy z niedzieli na poniedziałek Korea Północna wykonała kolejną próbę rakietową. Do wystrzałów doszło w trakcie trwania szczytu G20 w Chinach.

Organizacja Narodów Zjednoczonych stanowczo się temu sprzeciwia i apeluje o powstrzymanie się od dalszych działań.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Pjongjang wystrzelił trzy rakiety średniego zasięgu typu Rodong, które po przebyciu ok. 1000 km wpadły do Morza Japońskiego u wschodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego.

Tym razem do próby rakietowej doszło podczas szczytu G20 w Chinach, a także na cztery dni przed 68. rocznicą powstania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Działania Korei po raz kolejny stanowczo potępiła Rada Bezpieczeństwa ONZ.

– Członkowie Rady Bezpieczeństwa zdecydowanie potępili wystrzelenie pocisków balistycznych przez Republikę Ludowo-Demokratyczną Korei w dniu 5 września 2016 roku. To poważne naruszenie międzynarodowych zobowiązań wynikających z rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ – zaznacza Gerard van Bohemen, stały przedstawiciel z Nowej Zelandii do spraw ONZ.

Oświadczenie w sprawie kolejnych prób rakietowych Korei Północnej zostało przyjęte jednogłośnie. Poparły je także Chiny, najważniejszy sojusznik północnokoreańskiego reżimu.

-Członkowie Rady Bezpieczeństwa podkreślili znaczenie współpracy w zakresie zmniejszenia napięć na Półwyspie Koreańskim i poza nią. Co więcej, członkowie Rady Bezpieczeństwa uzgodnili, że Rada Bezpieczeństwa będzie nadal uważnie monitorować sytuację i jeśli będzie to konieczne z wszelką determinacją podejmie dalsze kroki – dodaje Gerard van Bohemen.

Kim Dzong Un nic sobie nie robi z ostrzeżeń wydawanych przez ONZ i kontynuuje próby z rakietami balistycznymi. Ostatnia rezolucja, którą wydała Rada Bezpieczeństwa była odpowiedzią na przeprowadzony przez Koreę 6 stycznia kolejny test z bronią nuklearną. Ponadto w lutym Korea Płn. wystrzeliła rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl