By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=89442959

Korea Północna: Kim Dzong Un gratuluje Chinom zimowych igrzysk olimpijskich

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un pogratulował w czwartek Chinom udanej organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, które oficjalnie rozpoczną się w piątek. W specjalnej depeszy zaadresowanej do chińskiego przywódcy Xi Jinpinga, Kim napisał, że jest to „kolejny etap na drodze do dobrobytu chińskiego narodu”.

O gratulacjach z Pjongjangu poinformowała państwowa północnokoreańska agencja KCNA.

„Igrzyska olimpijskie są wspólnym świętem narodów oraz sportowców ze wszystkich krajów świata, dążących do pokoju, przyjaźni i solidarności” – cytuje agencja słowa Kima.

Przywódca północnokoreańskiego reżimu napisał w depeszy, że „pomyślne zorganizowanie zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, pomimo światowego kryzysu zdrowotnego i bezprecedensowo trudnych okoliczności, jest kolejnym wielkim zwycięstwem, jakie odniosły socjalistyczne Chiny”.

Kim zaznaczył też, że „znicz olimpijski rozbłyskujący w Pekinie jasno dowodzi, że żadne trudności i wyzwania nie mogą nigdy powstrzymać Chińczyków przed energicznym postępem”.

Ceremonia otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie rozpocznie się w piątek o godz. 13.00 czasu polskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl