fot. youtube.com

Kontynuacja kampanii #KtoTyJesteś

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” kontynuuje drugą edycję kampanii #KtoTyJesteś. Zachęca do nauki języka polskiego dzieci mieszkające poza granicami kraju, pokazując radość płynącą z odkrywania swoich korzeni.

To kampania skierowana nie tylko do Polaków mieszkających poza granicami kraju, ale również do ich krewnych i przyjaciół w Polsce. Celem jest jedno – uświadomić rodzicom dzieci żyjących poza granicami ojczyzny, jak ważne jest przekazywanie młodemu pokoleniu języka ich przodków. W temacie dwujęzyczności pojawiają się różne mity i błędne przekona. To wszystko pragnie obalić Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, która jest inicjatorem kampanii. Wraz z grupą ekspertów w ramach akcji podpowie, jak wspierać dzieci dwujęzyczne, by w przyszłości w pełni wykorzystywały swój potencjał intelektualny i poznawczy.

To już druga edycja kampanii #KtoTyJesteś dedykowana Polakom na Wschodzie.  Pierwsza adresowana była do rodaków z Zachodu. Projekt współfinansowany jest w ramach opieki Senatu Rzeczypospolitej na Polonią i Polakami za granicą.

TV Trwam News

drukuj