Kontrowersyjny program edukacyjny gminy promuje Armię Czerwoną

Program dla miasteczka Latowicz i okolic przewiduje nauczanie dot. pomników i miejsc pamięci  na cześć Armii Czerwonej – napisał Nasz Dziennik. Autor programu przekonuje, że monumenty te należy czcić  i szanować tak samo, jak inne pomniki.

Profesor Ryszard Terlecki, historyk, mówi, że te działania wpisują się w trwającą od dłuższego czasu batalię, mającą na celu wykluczenie prawdziwej historii Polski ze świadomości Polaków.

– To jest część szerszego planu eliminowania historii i zastępowania patriotyzmu, czyli przywiązania do własnego państwa i narodu. To zastępowanie także takim „koglem-moglem” informacji historycznych, które nie ułożą się w żaden logiczny ciąg. W rezultacie młodzi ludzie pozostają w takim przekonaniu – wobec różnic dotyczących przeszłości, wobec sporów na ten temat i wobec przekazywanej wiedzy – że zajmowanie się tym czy pamiętanie o tym nie ma sensu. Jeżeli ktoś wymyślił sobie, żeby przekazywać młodzieży nieprawdziwą wiedzę, to jest to skandal. Mam nadzieję, że odpowiednie władze, zarówno szczebla centralnego jak i lokalnego, nie dopuszczą do tego rodzaju pomysłów – podkreślał profesor Ryszard Terlecki.

Program „Historia Regionu Latowickiego. Dziedzictwo Kulturowe w regonie. Program nauczania w klasach I-III gimnazjum” został dopuszczony do nauczania przez MEN już w 2001 roku.

Gdy prezesem IPN-u był ś.p. Janusz Kurtyka, instytut podjął akcję mającą na celu zlikwidowanie komunistycznego nazewnictwa. W wielu miejscach inicjatywa spotkała się jednak z protestami.

 

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl