Komorowski podpisał ustawę znoszącą ulgi

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, z dnia 24 października 2012 r. Ustawa znosi m.in. ulgę internetową, dla twórców, wynalazców, a także szereg ulg przysługujących rodzinom. 

Poseł Jacek Bogucki z SP, mówi, że jest to uderzenie w rodziny i w dalszym ciągu ukazuje, jaką politykę prorodzinną realizuje obecny rząd. Ustawa jest wymierzona także w twórców, wynalazców, którzy mają rozwijać polską naukę.

– Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych jest ustawą, która podbiera ulgi będące z punktu widzenia rodzin i tych, którym powinno się najbardziej pomagać jest ustawą znaczącą. Odbierając te ulgi rząd i większość rządząca zdecydowała o tym, że na pierwsze dziecko rodziny nie będą mogły skorzystać z ulgi po przekroczeniu pewnego progu, nie będą mogły też skorzystać z ulgi internetowej. Nie będą też mogli skorzystać twórcy, wynalazcy, ci którzy mają wpływać na rozwój kraju podliczania dotychczasowych kosztów uzyskania przychodu – powiedział poseł Jacek Bogucki.

W Sejmie posłowie opozycji wielokrotnie apelowali do rządu Donalda Tuska, by nie szukał środków do budżetu wśród najbiedniejszych. Jednak rząd kosztami swojej nieudolnej polityki obciąża obywateli, a chroni zagraniczne korporacje – stwierdził poseł Jacek Bogucki.

– Rząd nie sięga do podatków od instytucji finansowych, do opodatkowania sklepów wielkopowierzchniowych, do opodatkowania firm z kapitałem zagranicznych, tych którzy cały dochód wyprowadzają z Polski natomiast sięga do opodatkowania polskich rodzin, do opodatkowania zarówno młodych, jak i starszych Polaków. Przy poszukiwaniu dochodów do budżetu tych co najmniej kilkaset mln zł, które z tego tytułu ma zostać odebrane Polakom jest uderzeniem w tych którym ta pomoc jest najbardziej potrzebna – dodaje poseł Jacek Bogucki.

Wypowiedź posła Jacka Boguckiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj