Komisja Europejska zajmie się sprawą reformy sądownictwa w Polsce

W środę sprawą reformy sądownictwa ma zająć się Komisja Europejska, wnioskował o to jej szef Jean-Claude Juncker.

Niestety polityczny spór wokół reformy sądownictwa opozycja przenosi zagranicę. Mieszanie się unijnych urzędników w polityczny spór w Polsce tylko zaogni sytuację. Jutro sprawą ma zająć się Komisja Europejska, wnioskował o to jej szef Jean-Claude Juncker.

– Mam nadzieję, że nie zachowa się histerycznie dlatego, że ta dyskusja się dopiero zaczęła. Prowadzimy dialog – mówił Witold Waszczykowski, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zachowanie unijnych urzędników pokazuje, że o ten dialog nie będzie łatwo. Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans goszcząc przed kilkoma tygodniami w Polsce nie chciał się spotkać z przedstawicielami polskiego rządu.

– Uczestniczył w „Gazecie Wyborczej” w wiecu politycznym. Nie skorzystał z zaproszenia, aby odwiedzić Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czy jakieś inne ministerstwo, które mogłoby mu wytłumaczyć i podjąć dialog, którego oczekuje rzekomo ze strony Polski – dodawał minister spraw zagranicznych

To właśnie Timmermans ma przekazać kolegium komisarzy najnowsze wiadomości w sprawie dialogu prowadzonego z Polską w ramach procedury praworządności. Wiceprzewodniczący Komisji kilka dni temu otrzymał specjalne pismo od ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego, w której wiceszef polskiej dyplomacji opisał bieżącą sytuację.

TV Trwam News/ RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl