fot. episkopat.pl

Komisja Duszpasterstwa KEP zachęca do modlitwy ekspiacyjnej za grzech tzw. aborcji

Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski zachęca do modlitwy ekspiacyjnej za grzech tzw. aborcji. Okazją jest przypadający dziś Światowy Dzień Dziecka. Tego dnia, oprócz obdarowywania dzieci prezentami, powinniśmy się za nie modlić – powiedział ks. prof. Piotr Tomasik, dziekan wydziału teologicznego na UKSW.

Modlitwa obejmuje również te dzieci, którym nie dano się narodzić i skazano je na śmierć z tego powodu, że mogą narodzić się z jakąś wadą – zaznaczył ks. prof. Tomasik i przypomniał, że w tym roku Dzień Dziecka zbiega się z pierwszym piątkiem miesiąca, gdy w Kościele przepraszamy Boga za grzechy.

W tym roku chcemy go poświęcić przebłaganiu za grzech aborcji, za decyzje matek, które nie chciały rodzić swoich dzieci, za decyzje lekarzy, którzy zgodzili się zabić, za tych wszystkich, którzy namawiali albo zmuszali matkę do zbrodni aborcji. Będzie to również modlitwa za polityków, którzy wstrzymują się przed tym, żeby zakończyć ten zbrodniczy proceder. Jest to również modlitwa za nas samych, bo może za mało o tym mówimy, może za mało podtrzymujemy matki, które mogłyby urodzić swoje dziecko, natomiast boją się tego – powiedział ks. prof. Tomasik.

Tekst modlitwy znajduje się m.in. na stronie polskiego Episkopatu. Z inicjatywą wyszła Fundacja Życie i Rodzina, która wcześniej opracowała projekt Zatrzymaj aborcję. Likwiduje on tzw. przesłankę eugeniczną aborcji, pozwalającą obecnie na zabicie dziecka nienarodzonego z powodu podejrzenia u niego ciężkiej choroby. Obywatelski projekt w tej sprawie trafił do parlamentu w ubiegłym roku. Obecnie czeka na rozpatrzenie w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

RIRM/TV Trwam News

drukuj