fot. twitter/pisorgpl

Komentarze po słowach prezesa PiS o zmianie konstytucji

Nie milkną komentarze po słowach prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego dotyczących zmiany Konstytucji RP. Poseł Piotr Apel z Kukiz’15 uważa, że jest to próba mobilizacji elektoratu.

Lider Zjednoczonej Prawicy powiedział w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Dygowa w woj. zachodniopomorskim, iż „przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną”. [czytaj więcej] Jak podkreślił Jarosław Kaczyński, chodzi o ustawę zasadniczą, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność i prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana.

O zmianie konstytucji od dawna mówi Kukiz’15. Poseł Piotr Apel proponuje referendum konstytucyjne. Polityk z obawą przyjął słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

– Myślę, że ma to podwójne znaczenie. Przede wszystkim jest to próba mobilizacji elektoratu. Skoro wszyscy mówią, że Pis i tak wygra, to prezes Jarosław Kaczyński boi się, że elektorat może uznać, iż wybory nie są potrzebne. Takie próby mobilizacji widzimy w niektórych wypowiedziach mówiących o zagrożeniu płynącym ze strony złych polityków spoza Prawa i Sprawiedliwości. A to jest drugi pozytywny element, który ma mobilizować elektorat. Chodźcie wszyscy, namówcie znajomych i przyjaciół, może uda się zmienić konstytucję na „potrzebną”. Nie wiem, co znaczy określenie „potrzebna” konstytucja. Mnie on trochę niepokoi – zaznacza Piotr Apel.

Do zmiany konstytucji PiS potrzebuje 2/3 głosów w Sejmie. W obecnej kadencji nawet wraz z posłami Kukzi’15 nie ma wystarczającej liczby mandatów.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl