fot. prezydent.pl

Kombatanci o wystąpieniu D. Trumpa: Wiele mówił o historii Polski, to dla nas ważne

Prezydent USA w swoim wystąpieniu wiele mówił o polskiej historii, to dla nas ważne – mówili obecni na pl. Krasińskich kombatanci. Osoby przysłuchujące się przemówieniu Donalda Trumpa wskazywały, że prezydent USA dobrze się do niego przygotował.

Pozytywnie o wystąpieniu Donalda Trumpa wypowiadały się osoby, które gościły na trybunach na pl. Krasińskich.

„Powiedział wiele słów o historii Polski, przypomniał Polakom, także politykom, jakie były losy Polski, jak walczyli nasi przodkowie, dziadkowie. To jest ważne, bo dziś szczególnie politycy o tym zapominają” – powiedział PAP mężczyzna, który przyjechał na przemówienie Trumpa z Włocławka.

„To było symboliczne wystąpienie prezydenta Trumpa; pokazał, jak ważni jesteśmy i że liczymy się w Europie” – mówiła z kolei mieszkanka Warszawy.

Pozytywnie o przemówieniu Trumpa wypowiadali się także kombatanci. Andrzej Szamotulski, powstaniec z Batalionu „Kiliński” podkreślił, że dobrze stało się, iż prezydent USA przyjechał do Polski i przemawiał na pl. Krasińskich, pod pomnikiem upamiętniającym Powstanie Warszawskie.

„74 lata na to czekałem” – zaznaczył.

„To, że wybrał Polskę i to miejsce, jest ważne dla nas, powstańców. Powstanie jest i powinno być w pamięci młodych, chociażby dlatego, żeby to się nigdy nie powtórzyło, bo to było piekło” – dodał.

Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich Eugeniusz Tyrajski ocenił, że wizyta prezydenta Trumpa w Polsce podniosła rangę naszego kraju w świecie.

„Doceniam to, że padło tyle słów o Powstaniu Warszawskim, doceniam to, że honoruje się tych, którzy pozostali. A jest nas już niewielu” – podkreślił.

Jego zdaniem prezydent USA dobrze przygotował się do swojego wystąpienia.

„Wiele mówił o historii Polski, dla nas jednak ważne było, że tyle razy padły słowa: Powstanie Warszawskie” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj