Kolumbia: co najmniej ośmiu zabitych po wybuchu w kopalni

Co najmniej ośmiu górników zginęło, a pięciu nadal uznaje się za zaginionych po piątkowej eksplozji metanu w kopalni węgla w środkowej części Kolumbii – poinformowały w sobotę władze. Jedna osoba odniosła obrażenia. Trwa akcja ratunkowa.

Wybuch miał miejsce w pobliżu miejscowości Cucunuba, w prowincji Cundinamarca, gdzie nielegalne wydobycie węgla jest powszechne i często dochodzi do wypadków.

W związku z tym, że nadal nieznany jest los kilku osób, władze obawiają się, że ostatecznie bilans ofiar śmiertelnych wzrośnie.

Jako przyczynę eksplozji wskazano wysokie stężenie metanu pod ziemią.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl