fot. www.christiansinpakistan.com

Kolejny proces ws. Asii Bibi za kilka tygodni

Najprawdopodobniej za kilka tygodniu ruszy nowy proces Asii Bibi – chrześcijanki, która została skazana na karę śmierci za rzekomą obrazę Mahometa. Sąd Najwyższy w Islamabadzie uznał, że podczas rozpraw w sądzie apelacyjnym  doszło do istotnych nieprawidłowości i zdecydował o oddaleniu wyroku śmierci.

Asia Bibi, po decyzji sądu mogłaby opuścić więzienie. Jednak jej rodzina zdecydowała, że pozostanie tam do momentu finalnego wyroku. To w obawie przed linczem. Za zabicie chrześcijanki została wyznaczona nagroda w wysokości  prawie 5 tys. dolarów.

Magdalena Korzekwa, dyrektor polskiej platformy CitizenGO mówi, że ostateczny wyrok w sprawie Asii Bibi może mieć kluczowe znaczenie dla innych więzionych chrześcijan.

– Czekamy na kolejną rozprawę z wielką nadzieją, że Asia Bibi zostanie uwolniona, a tym samym wielu innych chrześcijan, którzy dzielą jej los, a o których jeszcze się nie dowiedzieliśmy. Nie ustajemy też w międzynarodowych akcjach, w których naciskamy na sąd i rząd Pakistanu, aby zrobił wszystko w celu uwolnienia Asii Bibi – powiedziała Magdalena Korzekwa.    

Każdy z nas może złożyć podpis pod petycją do Sądu Najwyższego w Pakistanie o rzetelny proces i natychmiastowe uwolnienie Asi Bibi. Wniosek można znaleźć na stronie www.citizengo.org.

RIRM

drukuj