Kolejne zmiany w Polskim Ładzie. Min. Finansów współpracuje z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców

Będą kolejne zmiany w Polskim Ładzie. Resort finansów przygotowuje je w dialogu z biznesem i Adamem Abramowiczem, Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Polski Ład doprowadził do rewolucji w przepisach dotyczących opłacania składki zdrowotnej przez przedsiębiorców. Autorzy zmian nie przewidzieli jednak wszystkich konsekwencji zmian. Okazało się, że przedsiębiorcy, którzy mają w magazynach towar z 2021 roku i sprzedadzą go już w nowym roku, muszą zapłacić ogromną składkę zdrowotną. Składkę liczoną nie od dochodu, lecz od całkowitego przychodu ze sprzedaży – wyjaśnia Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

– Jeżeli nie zmienimy tego systemu, to działałby on tak, że przedsiębiorcy nadpłacaliby tę składkę. Zachowanie formy, która jest w tej chwili w ustawie, spowodowałoby ogromne kłopoty wielu przedsiębiorców – ocenia Adam Abramowicz.

Zmiany w przepisach zapowiada Artur Soboń, nowy wiceminister finansów.

– Na pewno konieczna do poprawy jest kwestia różnic remanentowych – wskazuje wicemin. Artur Soboń.

Resort finansów zapowiada przygotowanie pakietu zmian do podatkowej części Polskiego Ładu.

– To dobrze, że rząd słucha Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, całego naszego środowiska i 140 organizacji z Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP – informuje Adam Abramowicz.

Mimo to niepokój wśród przedsiębiorców, związany z wprowadzeniem w życie reformy, wciąż jest bardzo duży. Podobnie jak wśród pracowników.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl