fot. TV Trwam News

Kolejne relikwie w toruńskim sanktuarium

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II odbyły się dziś uroczystości przekazania relikwii błogosławionego ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trafiły dziś relikwie błogosławionego ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Sióstr Loretanek.

– Założyciel zgromadzenia, które jest mocno związane z Rodziną Radia Maryja. U Sióstr Loretanek drukujemy książki. Siostry wydają takie pozycję jak „Anioł Stróż” dla dzieci, czy „Różaniec” dla dorosłych. Chcemy także jako Rodzina Radia Maryja docierać poprzez słowo pisane. Błogosławiony ks. Kłopotowski jest wyjątkową postacią, który ewangelizował poprzez słowo pisane. Dobra książka to nic innego jak ewangelizacja – podkreślał kustosz sanktuarium ojciec Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.

Relikwie swojego założyciela przekazały Siostry Loretanki na czele z przełożoną generalną s. Anicetą Borowską.

– Jesteśmy szczęśliwe, że właśnie tu w Toruniu nasz założyciel będzie odbierał cześć. Byłyśmy związane z ojcami redemptorystami od lat, ponieważ sam ojciec założyciel współpracował z Redemptorystami – akcentowała s. Aniceta Borowska, przełożona generalna Sióstr Loretanek.

Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia. Błogosławiony Ignacy Kłopotowski to człowiek oddany całkowicie Chrystusowi i Ewangelii – dokonał wielu wspaniałych dzieł – podkreślał w czasie homilii ojciec Jan Król CSsR.

– Dzięki zgromadzeniu, które założył są kontynuowane w Polsce, w polskim Kościele, przez Siostry Loretanki. Za przywiezienie tych relikwii do tego sanktuarium, za kontynuowanie tego wielkiego dzieła waszego założyciela błogosławionego Ignacego, z całego serca na ręce Matki Generalnej pragniemy tutaj dziękować – mówił o. Jan Król CSsR.

Ojciec Jan Król dziękował siostrom za współpracę z Radiem Maryja i dziełami przy nich wyrosłymi. Siostry są od samego początku z toruńską rozgłośnią. Ta współpraca w dziele Nowej Ewangelizacji jest bardzo owocna.

– Dynamizm błogosławionego Ignacego udzielił się i udziela Siostrom Loretankom, które w sposób godny podziwu rozwijają pracę apostolstwa słowa i inne przejawy dzieła apostolatu – podkreślał ojciec Gabriel Bartoszewski z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Właśnie jako apostolat siostry traktują swoją posługę w wydawnictwie.

– Chcemy żeby to wydawnictwo, ta nasza codzienna praca, była przede wszystkim modlitwą – wskazywała s. Estera ze zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

Z toruńskiego sanktuarium popłynęła dziś także modlitwa o rychłą kanonizację błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj