Kolejne podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej

To nie koniec podwyżek cen za przejazd komunikacją miejską w Warszawie. Dziś za jednorazowy bilet autobusowy zapłacimy 4 zł i 40 gr. Od pierwszego stycznia przyszłego roku czeka nas kolejny wzrost –  o 40 gr. Wynika to z podwyżek uchwalonych głosami PO w 2011 roku.

– Podwyżka jest horrendalna. Bilet w Warszawie od przyszłego roku będzie kosztował 1,25 euro, a w tym roku trochę ponad 1 euro. To jest bardzo duży wzrost cen, tym bardziej, że miasto oszczędza na komunikacji; wycofuje koło 200 mln zł z kursów autobusowych i kursów metra. Mamy wyższą cenę za gorszą jakość – powiedział Maciej Wąsik, radny PiS w Warszawie.

W Warszawie, jak i w innych miastach, w których wzrastają ceny za przejazd taborem miejskim trwają akcje zbierania podpisów pod obywatelskimi projektami uchwał, przywracającymi stare ceny.

Tylko w Warszawie przez dwa dni pod dokumentem swój podpis złożyło ok. 2,5 tyś. osób. Potrzeba 15 tyś. podpisów.    Radni PiS-u popierają inicjatywę i zapowiadają podjęcie starań o  szybkie przegłosowanie.

Maciej Wąsik zwraca uwagę, że ostatnia podwyżka zmniejszy najprawdopodobniej wpływy do budżetu ratusza, może także spowodować nierentowność niektórych linii.

– Ludzie będą chodzić piechotą, albo jeździć samochodami, bo to będzie bardziej opłacalne. To oznacza oczywiście korki, zanieczyszczenie środowiska i nadmierną eksploatację dróg, które w Warszawie są i tak słabe. Wydawało się, że Warszawa robi dużo w tym celu, żeby namówić ludzi do przesiadki do komunikacji miejskiej; wprowadzono buspasy, kupiono nowe autobusy, które – jeżeli takie ceny będą w komunikacji – prawdopodobnie będą puste – powiedział Maciej Wąsik.

Przypomnijmy,stołeczni radni PiS-u wystąpili także z uchwałą ustawodawczą mającą na celu wprowadzenie zniżki dla rodzin wielodzietnych. Dokument zakłada zmianę definicji rodziny wielodzietnej. Obecnie są nią rodzice z czwórką dzieci, radni wnioskowali o uwzględnienie już trójki dzieci. Projekt leży cały czas w zamrażarce prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz.

 

Wypowiedź Macieja Wąsika


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl