(fot.PAP)

Kolejna zakłamana książka o Polsce

Prawo i Sprawiedliwość skierowało list do Ministra Radosława Sikorskiego o zaprzestanie promowania przez polskie placówki dyplomatyczne publikacji pt. „Inferno of choices”.

Publikowanie takich książek, powiela negatywne stereotypy o Polsce i Polakach i w efekcie jest jedną z przyczyn szerzenia się kłamstwa o „polskich obozach koncentracyjnych”- czytamy w liście.

Bulwersujący i kompromitujący tę publikacje jest również fakt, że wydana została przez oficynę wydawniczą, której właścicielem jest były major komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.

„Domagamy się natychmiastowego zaprzestania promowania przez polskie placówki książki pt. „Piekło wyborów. Polacy i holokaust”. Jest to książka, którą wydało wydawnictwo byłego majora komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Już sam ten fakt kompromituje tę książkę i nawet gdyby była ona wartościowa, to nie powinna być promowana, a umowa z wydawnictwem byłego SB-eka od razu zerwana. Natomiast, oczywiście, ta książka nie jest wartościowa. Ona utrwala negatywny stereotyp Polski i Polaków” – powiedział poseł PiS Marcin Mastalerek.

Co więcej Minister Radosław Sikorski już kilkakrotnie pokazał, że nie dba o wizerunek polski na arenie międzynarodowej. Jego polityka zagraniczna opiera się na „pedagogice winy i wstydu”.


„Radosław Sikorski przejdzie do historii polskiej dyplomacji jako człowiek, który uprawiał antypolską dyplomację. Ja nie zdziwiłbym się, gdybym taką publikację jak „Piekło wyborów. Polacy i holokaust” wydała fundacja pani Eriki Steinbach, bo ludzie, którzy nie znają historii Polski, celowo chcą ją relatywizować. My nie możemy się zgodzić na to, aby takie haniebne książki były promowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. My powinniśmy wymagać od MSZ, aby promowało takie książki jak np. o rodzinie Ulmów” – poseł Marcin Mastalerek.

Wypowiedż posła Marcina Mastalerka:

Audio MP3
Pobierz
drukuj