fot. https://www.gov.pl/

Kolejna edycja Nocy Muzeów – w tym roku w formie tradycyjnej, online lub hybrydowej

W formie tradycyjnej, online, bądź hybrydowej możemy zwiedzać polskie muzea w ramach jednej z najpopularniejszych imprez kulturalnych, jaką jest Noc Muzeów.

Noc Muzeów to wydarzenie bezpłatne, które od lat przyciąga tłumy zwiedzających. Jednak ze względu na pandemię tegoroczna edycja będzie miała nieco inny charakter.

Nie możemy jeszcze wpuścić naszej wytęsknionej przez nas publiczności do środka, ale zapraszamy na kilka atrakcji na zewnątrz naszego budynku –powiedziała Małgorzata Jopich, rzecznik Opery i Filharmoni Podlaskiej.

O jakich atrakcjach mowa?

– O 18.00 i 19.00 mamy zaplanowane dwa mini koncerty. Wystąpi nasz chór dziecięco-młodzieżowy pod dyrekcją pani Ewy Rafałko. Na scenie amfiteatru będzie królował sam król polskiej literatury dziecięcej, czyli Jan Brzechwa – poinformowała Małgorzata Jopich.

Przed wejściem do budynku zatańczą artyści z powstającego zespołu baletowego. Królować będzie muzyka Krzysztofa Krawczyka. Na godz. 19.00 zaplanowano koncert online poświęcony pamięci zmarłego artysty. W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej na zwiedzających czeka gra muzealna.

Opowiemy trochę o tym, co w ogródkach wiejskich rosło, jakie warzywa, kiedy się siało i będzie do tego konkretne zadanie. Opowiemy o pszczelarstwie; o tym, jak w dawniejszych czasach dzieci się bawiły, jak dzieci uczono – wyjaśniła Aleksandra Pluta.

Zaprezentowani zostaną także łucznicy konni – dodała Aleksandra Pluta z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

– U nich będzie możliwe nauczenie się strzelania z łuku do celu – mówiła Aleksandra Pluta.

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej będzie można zwiedzić także ośrodek sokolnictwa. A co czeka na nas w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni?

Dla kogoś najważniejsza jest armata w baterii Laskowskiego, dla kogoś innego kuter pościgowy Batory, dla jeszcze kogoś artefakty i dokumenty związane z utworzeniem naszej Marynarki Wojennej. Ktoś jeszcze szczególnie zainteresuje się banderą ORP Jastrząb, na której do tej pory widoczna jest krew dowódcy tego okrętu ostrzelanego pomyłkowo przez sojuszników – zakomunikował Tomasz Miegoń, dyrektor Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni,

Dyrektor placówki, Tomasz Miegoń, zaprasza także do wirtualnego zwiedzania muzeum.

TV Trwam News

drukuj