fot. wikipedia

Koalicja Europejska z zakazem rozpowszechniania informacji „Akcja Ewakuacja!” z udziałem europosła R. Czarneckiego

Koalicja Europejska ma zakaz rozpowszechniania informacji „Akcja Ewakuacja!” z udziałem europosła Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Czarneckiego. Takie orzeczenie wydał Sąd Okręgowy w Warszawie.

KE od kwietnia w całej Polsce prezentuje billboardy z wizerunkami polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy startują do Parlamentu Europejskiego. Umieszczono na nich wizerunki tych polityków z dopiskiem: „Uwaga! Ucieka do Brukseli!”. Na billboardzie z europosłem Ryszardem Czarneckim napisano też: „niech opowie jak ustawił rodzinę”.

Za te billboardy i spot europoseł PiS Ryszard Czarnecki wytoczył KE proces w trybie wyborczym. Domagał się zaprzestania ich rozpowszechniania, przeprosin, a także przepadku obu materiałów.

Eurodeputowany PiS-u wyrok sądu uznał za swój sukces.

– Można powiedzieć, że w tym meczu politycznym Czarnecki kontra Koalicja Europejska jest już trzy do zera, bo to już mój trzeci wygrany proces. Pierwsze dwa w kontekście billboardów i teraz w kontekście spotu, gdzie też mówiono, że uciekam do Brukseli. Jednym słowem sąd po raz kolejny przyznał mi rację. W konsekwencji tego Koalicja Europejska będzie musiała wycofać ten spot lub też wycofać mnie z tego spotu, i nie rozpowszechniać go w takim kształcie, jakim jest obecnie. Ja jestem z tego wyroku bardzo zadowolony – powiedział Ryszard Czarnecki.

Ta sprawa pokazuje, że KE musi zapłacić pewną cenę polityczną za kłamstwa na mój temat – dodał europoseł PiS.

Wyraził też nadzieję, że inni będą wytaczać podobne procesy w trybie wyborczym przeciwko tym, którzy kłamią, by zbić kapitał polityczny.

RIRM

drukuj