fot. Paweł Palembas

Klimatolodzy zapowiadają delikatne ocieplenie

Przymrozki, które od kilku dni utrzymują się w Polsce, powinny ustąpić w połowie tego tygodnia. Dziś i jutro w nocy na przewarzającym obszarze Polski termometry mogą jeszcze pokazać wartości ujemne. Według prognoz od -1 do -2 stopni.

Od środy temperatura powinna stopniowo wzrastać miejscami nawet do 20 stopni. Możliwy jest też deszcz, szczególnie na południu kraju. Niskie temperatury i brak opadów dają się we znaki rolnikom. Wiosenne przymrozki mogą spowodować straty przede wszystkim wśród sadowników.

Waldemar Maszewski, klimatolog, uspokaja, że prawdopodobnie to już koniec minusowych temperatur na najbliższe tygodnie.

– Środowy poranek był ostatni taki zimny. Kolejne powinny już być nieco cieplejsze i raczej te przymrozki na szczęście odejdą. Czy na stałe, to trudno powiedzieć, ale na razie w prognozach już drugiej części tygodnia ich nie widać i być może już się nie pojawią. Pojawi się za to nieco cieplejsze powietrze, więcej chmur, czasami popada, opady są obecnie bardzo potrzebne zwłaszcza na północy, zachodzie i częściowo w centrum Polski. Na południu tych opadów jest cały czas sporo, więc tam nie są aż tak wyczekiwane, a w drugiej połowie tygodnia i następnym tygodniu na południu tych opadów może być szczególnie dużo – mówi Waldemar Maszewski.

Klimatolog dodał, że cały maj może być deszczowy. Niewykluczone, że pojawi się kilka upalnych dni, ale dopiero pod koniec miesiąca.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl