fot. Twitter/Polska Policja

KGP: warszawska policja bada sprawę oblanych farbą grobów z Cmentarza Wilanowskiego

Warszawscy policjanci prowadzą czynności ws. oblanych farbą grobów na Cmentarzu Wilanowskim. Mamy nadzieję, że uda się ustalić tożsamość bezczelnych chuliganów, którzy to zrobili; liczymy na pomoc świadków, którym możemy zagwarantować anonimowość – podał rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

O sprawie za pośrednictwem Twittera poinformował w niedzielę komitet społeczny „Nie zapomnij o nas”, który zajmuje się m.in. zbiórką środków na odbudowę zapomnianych i zniszczonych mogił powstańczych.

Na profilu komitetu opublikowano zdjęcia grobów z Cmentarza Wilanowskiego, które zostały oblane czerwoną farbą.

„Dzisiejszej nocy doszło do skandalicznego aktu wandalizmu na cmentarzu wilanowskim. Czerwoną farbą zostały oblane groby Powstańców Warszawskich i żołnierzy września 1939 roku” – napisano.

Do sprawy odniósł się rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

„Policjanci z Komendy Rejonowej Policji II @Policja_KSP prowadzą w tej sprawie czynności. Mam ogromną nadzieję, że uda się ustalić tych bezczelnych chuliganów. Liczymy również na pomoc świadków, jeżeli trzeba gwarantujemy również anonimowość” – napisał rzecznik KGP.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl