fot. twitter.com

KGP: Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 78 tys. osób na kwarantannie; ok. 200 naruszeń

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 78 tys. osób poddanych kwarantannie. W około 200 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w piątek rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał przy tym, że policjanci podczas ostatniej doby otrzymali 30 próśb o pomoc w sprawie zakupu żywności, wysłania przesyłki czy wyniesienia śmieci z domu.

Policjant przekazał, że od początku akcji monitorowania osób przebywających na kwarantannie funkcjonariusze dokonali już 4,5 mln kontroli.

Rzecznik KGP poinformował też, że funkcjonariusze skontrolowali już prawie 167 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, a ostatniej doby ponad 4,6 tys.

„Tutaj należy pochwalić kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż praktycznie nie ujawniamy poważniejszych uchybień” – dodał Mariusz Ciarka.

Przypomniał, że każdego dnia do działań prewencyjnych, w tym zapobiegających zakażeniom, zaangażowanych jest od 22 do 25 tys. funkcjonariuszy.

Zaznaczył, że ponad 150 policjantów jest zarażonych koronawirusem, a od początku działań ponad 2,5 tys. było lub jest jeszcze na kwarantannie.

Rzecznik KGP dodał, że policjanci rozdają także maseczki, zwłaszcza bezdomnym, oraz informują o nowym nakazie zakrywania ust i nosa.

Mariusz Ciarka podziękował też obywatelom za „ogromną odpowiedzialność, jaką wykazujemy się na co dzień”. Podkreślił przy tym, że na ulicach jest generalnie spokojnie, a Polacy stosują się do obowiązujących ograniczeń.

Zaapelował też o utrzymanie dyscypliny i odpowiedzialności.

„Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki. Pamiętajmy o tym. Liczymy na wzajemne zrozumienie. Podczas majówki bądźmy odpowiedzialni (…). Mamy nadzieję, że podczas zbliżającej się majówki Polacy zachowają dystans społeczny i ograniczą spotkania w większym gronie, zwłaszcza obcych osób, podobnie jak przestrzegali tych zasad w Święta Wielkanocne” – podkreślił policjant.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl