KGHM wspiera państwo w walce z wirusem

Epidemia koronawirusa zmusza firmy do sięgnięcia po nowe rozwiązania. Tak, by zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom. Spółka KGHM Polska Miedź wprowadziła m.in. termowizję. Każdy pracownik ma mierzoną temperaturę jeszcze przed pracą. Dodatkowo może korzystać z płynu do dezynfekcji i maski ochronnej.

KGHM produkuje miedź i srebro. Handel – mimo epidemii – jest utrzymany, bo produkt wciąż może liczyć na duży zbyt.

– Zarówno kraje europejskie, jak i pozostali nasi kontrahenci kupują srebro, kupują miedź. Jeśli są nawet jakieś zachwiania na rynku europejskim, to przekazujemy te produkty na rynek chiński. Tam jest ta chłonność cały czas – mówił Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź.

Utrzymanie produkcji pozwala spółce wspierać państwo na froncie walki z koronawirusem. To KGHM sprowadza z Chin maseczki, kombinezony ochronne i respiratory. Górnicy, zatrudnieni w spółce, swojej pracy nie mogą jednak wykonywać zdalnie.

– Więc musimy podejmować ten trud osobiście, ale dzięki zabezpieczeniom, jesteśmy w stanie pracować bezpiecznie – powiedział jeden z pracowników.

KGHM podjęło działania, które mają zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom. Jednym z kroków była termowizja, która funkcjonuje we wszystkich – 25 wejściach do firmy.

– Termowizja pozwala nam zmierzyć temperaturę automatycznie każdemu pracownikowi – oznajmił prezes KGHM.

Osoby z podwyższoną temperaturą były odsyłane do domu – mówił dyrektor naczelny ds. komunikacji KGHM Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

– Kierujemy ich albo do punktów pielęgniarskich, tam, gdzie one są, albo prosimy o kontakt z lekarzem, kontakt z infolinią – wskazała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

KGHM w odpowiedzi na epidemię rozpoczęła także produkcję płynu do dezynfekcji. I z tego płynu korzystają również pracownicy spółki.

– Mówimy o środkach, które są dostępne nie tylko na ziemi i w obiektach, gdzie ludzie się przebierają na co dzień, ale również pod ziemią, więc to jest coś, co jest w standardzie – zaakcentował Marcin Chludziński.

Do pracowników trafiają również maski ochronne.

– Zarówno górnicy jak i hutnicy mają codziennie możliwość pobrania takiej maski, pracują codziennie w takich maskach i używają ich na stanowiskach pracy – dodał prezes KGHM Polska Miedź.

Osoby, które ukończyły już 65 lat, a wciąż pracują w spółce, odsyłane są na pracę zdalną. KGHM regularnie odkaża także pomieszczenia, w których przebywają pracownicy. Takie działania prowadzone są w szatniach, lampowniach i łaźniach.

– Dzięki środkom bezpieczeństwa czuję się bezpiecznie. Mamy duże wsparcie w tych trudnych czasach – podsumował jeden z pracowników.

Mimo epidemii, w spółce, przy zachowaniu środków ostrożności, funkcjonuje 90 proc. pracowników.

TV Trwam News

drukuj