KEP wzywa do poparcia inicjatywy #ZatrzymajAborcję

Księża biskupi wzywają parlamentarzystów do prac nad inicjatywą obywatelską #ZatrzymajAborcję. Projekt ustawy obecnie czeka w Sejmie.

Tylko w ubiegłym roku w świetle prawa zabito w polskich szpitalach 1100 dzieci nienarodzonych. Aż 1042 z nich zostało pozbawionych życia na podstawie przesłanki eugenicznej. Dlatego do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy #ZatrzymajAborcję. Podpisało się pod nim 830 tys. Polaków. To pokazuje faktyczne, społeczne poparcie dla wprowadzenia pełnej ochrony ludzkiego życia – podkreśla pełnomocnik komitetu inicjatywy #ZatrzymajAborcję, Kaja Godek

– Tych 830 tys. obywateli, którzy podpisali się pod postulatem zakazu zabijania dzieci ze względu na niepełnosprawność, też oczekuje od polityków szybkiego procedowania tej ustawy i uchwalenia prawa, które nie będzie różnicowało dzieci na lepsze i gorsze na podstawie stanu ich zdrowia – mówi Kaja Godek.

Szanse na uchwalenie ustawy zakazującej aborcji są duże – zaznacza poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Uściński, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Prawa do Życia.

– Maksymalnie do końca lutego powinno się odbyć pierwsze czytanie tego projektu. Jestem przekonany, że ten projekt przejdzie w pierwszym czytaniu i będziemy dalej nad nim pracować (…). Polacy są za życiem, za ochroną życia i my politycy powinniśmy wyjść im naprzeciwko i uchwalić zakaz aborcji eugenicznej – podkreśla Piotr Uściński.

Inicjatywę #ZatrzymajAborcję jako krok do pełnej ochrony życia wspierają księża biskupi. Apelują oni w specjalnym komunikacie do wszystkich ludzi dobrej woli o wyrażenie jej swego poparcia.

– Księża biskupi podkreślają, że zarówno wierzący, jak i niewierzący powinni stanąć w obronie życia osób nienarodzonych. Dlaczego? Ponieważ nie jest to tylko kwestia światopoglądu, czy religii, ale jest to kwestia naukowa. Nauka stwierdza, że życie rozpoczyna się od poczęcia – zaznacza rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski pt. „Kochaj, nie zabijaj!” odczytany zostanie w świątyniach na Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia 2017 r.

TV Trwam News/RIRM

drukuj