KE, PE i RUE pozwane przez „Jeden z Nas”

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z Nas” pozwała w Trybunale Sprawiedliwości UE: Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej. Pozew dotyczy odrzucenia postulatów milionów Europejczyków.

Odrzucone postulaty wsparło swoimi podpisami blisko 2 miliony obywateli UE. Zakładały one zakończenie i zakazanie finansowania z unijnych pieniędzy tzw. aborcji czyli zabijania dzieci nienarodzonych. Inicjatywa opowiadała się także za zakazem prowadzenia eksperymentów i badań na dzieciach w embrionalnym stadium rozwoju.

Do Luksemburga trafił 35-stronicowy pozew opisujący nieprawidłowości i podważający zasadność decyzji KE z 28 maja br. o odrzuceniu postulatów EIO – zdaniem pozywających: decyzji bezprawnej.

– Chcemy, żeby Trybunał Sprawiedliwości UE odpowiedział nam na pytanie o samo narzędzie Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Przypomnę, że to narzędzie zapisane w Traktacie Lizbońskim mówi o tym, że obywatele powinni mieć większy wpływ na decyzje, które się w UE podejmuje, na prawo, które jest w niej tworzone. Nasza inicjatywa była inicjatywą pod którą podpisało się niemal 2 mln osób – nawet to nie wystarczało, by KE zechciała się tą sprawą zająć i dalej ją procedować – mówi Jakub Bałtroszewicz, Koordynator Polskiego Komitetu Narodowego EIO Jeden z Nas.

Jeśli Trybunał Sprawiedliwości stwierdzi, że KE miała prawo zignorować inicjatywę, będzie to kolejny dowód, że mamy do czynienia z farsą demokracji – zaznacza Jakub Bałtroszewicz.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl