fot. PAP/Tytus Żmijewski

„Każdy dźwiga własny krzyż…” Sanktuarium kaszubskie zaprasza na II N(M)ocną Drogę Krzyżową

O. Joel Stanisław Kokott OFM, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie zaprasza w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwa pasyjne, a w Wielkim Tygodniu na Misterium Męki Pańskiej. Dla „wyczynowców” poleca II Kaszubską N(M)ocną Drogę Krzyżową.

Kalwaria Wejherowska przybliża jerozolimską Via Dolorosa. Uświęcona modlitwą wielu pątników zaprasza na wielkopostne przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

W każdy piątek w czasie Wielkiego Postu o godz. 14.30 odbędą się Godzinki ku czci Męki Pańskiej, a o 15.00 sprawowana będzie Masza św. w intencji pielgrzymów i uczczenie relikwii Krzyża Świętego. Na godz. 16.00 zaplanowano wyjście procesyjne na Kalwarię.

Męska wspólnota Vera Virtu działająca przy kaszubskim Sanktuarium zaprasza na indywidualną i refleksyjną Nocną Drogę Krzyżową o długości ok. 48 kilometrów. Wydarzenie rozpocznie się 27 marca o godz. 20.00. Trasę poprzedzi Msza św. w Kościele Trzech Krzyży w Kalwarii Wejherowskiej. Zakończenie będzie miało miejsce w Kościele św. Anny w Wejherowie.

Zapisy trwają do 13 marca 2020 r. i możliwe są tylko on-line na stronie www.veravirtu.pl. Całą trasę Nocnej Drogi Krzyżowej można zobaczyć [tutaj]. Ilość miejsc jest ograniczona.

radiomaryja.pl

drukuj