Kasa Stefczyka pozwała K. Brejzę ws. nieprawdziwych informacji na temat SKOK-ów

Kasa Stefczyka skierowała do sądu pozew przeciwko Krzysztofowi Brejzie, posłowi Platformy Obywatelskiej, który jest członkiem sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Jest to reakcja na nieprawdziwe informacje podawane przez tego polityka, który sugerował związki SKOK-ów z piramidą finansową Amber Gold.

Informacje zmanipulowane przez polityka Platformy Obywatelskiej wprowadziły w błąd opinię publiczną, w tym członków Kasy Stefczyka. Konsekwencją mogą być straty wizerunkowe bądź finansów, stąd Kasa domaga się zadośćuczynienia od Krzysztofa Brejzy w postaci publicznych przeprosin w mediach.

„W związku z nieuprawnionymi insynuacjami posła Krzysztofa Brejzy (Platforma Obywatelska), jakie miały miejsce w trakcie posiedzenia Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold z dnia 28 czerwca 2017 roku, oświadczamy że Kasa Stefczyka składa pozew sądowy przeciwko posłowi Krzysztofowi Brejzie, w którym domaga się opublikowania przez posła przeprosin oraz zobowiązania do zaniechania naruszania jej dóbr osobistych” – czytamy w komunikacie SKOK-ów.

Podczas przesłuchiwania Marcina P., twórcy Amber Gold, poseł PO pytał go, czy pozyskiwał pieniądze ze SKOK Stefczyka na rozwój piramidy finansowej. Świadek zaprzeczył tym insynuacjom, jednak w przerwie obrad komisji śledczej Krzysztof Brejza powiedział przedstawicielom mass mediów, że Marcin P. gromadził fundusze na kapitał założycielski Amber Gold biorąc pożyczki w SKOK-ach.

Twierdził również, że twórca piramidy finansowej chciał zarejestrować spółkę poza granicami kraju, wzorując się – jak mówił Krzysztof Brejza – na twórcy SKOK-ów senatorze PiS Grzegorzu Biereckim. Poseł PO przekonywał także, iż posiada „niezwykle ważne dokumenty SKOK Stefczyka o charakterze bardzo poufnym”, które Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła w siedzibie Amber Gold.

Informacjom tym zaprzeczyli członkowie komisji śledczej.

„Rządząca wówczas Platforma Obywatelska ma problem, i stąd w przestrzeni publicznej pojawiają się wymyślone informacje, chociażby dotyczące finansowania Amber Gold ze SKOK-ów. Nie znaleźliśmy w dokumentach, które są w posiadaniu komisji śledczej, dowodów na to, co przedstawia pan poseł z PO. To są nieprawdziwe informacje” – podkreśliła Joanna Kopcińska, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Małgorzata Wasserman, przewodnicząca komisji, zagroziła Krzysztofowi Brejzie wykluczeniem ze składu śledczego, gdyż „w swoich manipulacjach posuwa się za daleko”.

Tvp.info/PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl