fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

KAS: uderzenie w nielegalny hazard, zatrzymano 11 osób

Pomorska KAS zatrzymała 11 osób podejrzanych o organizację nielegalnego hazardu – poinformowała w piątek Krajowa Administracja Skarbowa. W czasie akcji zabezpieczono 53 automaty do nielegalnych gier.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, ze wsparciem KAS z Warszawy, Białegostoku, Olsztyna i Torunia, zatrzymali 11 osób podejrzanych o nielegalne organizowanie gier hazardowych na automatach.

KAS poinformowała, że w 20 miejscach na terenie Gdańska i województwa pomorskiego przeprowadzono jednoczesne przeszukania – tam, gdzie urządzano nielegalne gry na automatach i w miejscach zamieszkania osób podejrzanych o ich organizację. Na poczet kar grożących podejrzanym zabezpieczono m.in. ponad 300 tysięcy złotych, trzy samochody, 53 nielegalne automaty do gier o wartości 636 tys. zł oraz gotówkę z nich wyjętą – ponad 63 tys. zł.

W śledztwie ustalono, że w ciągu ponad dwóch lat przestępcy na nielegalnym hazardzie organizowanym w lokalach wynajmowanych na podstawione osoby zarobili co najmniej 10 mln zł.

Wobec trzech podejrzanych prokuratura skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie; siedmiu osobom zatrzymano paszporty i zabroniono opuszczania kraju.

W komunikacie podkreślono, że śledztwo ma charakter rozwojowy i prokuratura nie wyklucza postawienia zarzutów także innym osobom biorącym udział w organizowaniu nielegalnego hazardu.

W październiku br. Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła 563 kontrole, w trakcie których stwierdzono naruszenie przepisów o grach hazardowych. Zatrzymano ponad 2 tys. nielegalnych automatów do gier.

PAP

drukuj