fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

KAS: Udaremniono przemyt 2 ton melasy tytoniowej do fajek wodnych

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 2 ton melasy tytoniowej do fajek wodnych. Szacunkowa wartość towaru to ponad pół miliona złotych.

Melasę tytoniową znaleziono na statku, który przypłynął do terminalu kontenerowego w Gdańsku z Bliskiego Wschodu.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej do przeszukania kontenera użyli m.in. zaawansowanych urządzeń technicznych i systemów komputerowych.

O szczegółach zatrzymania próby przemytu mówi Barbara Szalińska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

– Kontener przypłynął do Gdańska z portu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Odbiorcą towarów według załączonych dokumentów była osoba prywatna. Przeszukania kontenerów dokonali funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w asyście psa wyszkolonego do wykrywania tytoniu oraz walut. Melasa była ukryta pod workami z ryżem. W tej sytuacji wobec stwierdzenia, że zaszło uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu zabronionego, sprawa została przekazana do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Pomorskiego Urzędu Celnoskarbowego w Gdyni, którego funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności procesowe śledztwa –  informuje Barbara Szalińska.

Skarb Państwa mógł stracić na tym przemycie ponad 2 mln zł w należnym cle i podatkach.

RIRM

drukuj