Karta Dużej Rodziny – można już składać wnioski

W Urzędzie Miejskim w Elblągu przyjmowane są wnioski o przyznanie „Karty Dużej Rodziny”. O dokument mogą starać się elbląskie rodziny z trójką lub z większą ilością dzieci. Pierwsze karty wystawione zostaną już pod koniec stycznia, a zniżki będą obowiązywać od 1 lutego 2014 roku. Wnioski o przyznanie karty przyjmowane są bezterminowo.

Uczestnicy Programu „Karta Dużej Rodziny” mają prawo do zakupu biletu imiennego miesięcznego KDR dla dzieci i młodzieży w cenie 20 zł na przejazdy komunikacją miejską w Strefie I. Mają także prawo do 25% ulgi od opłaty za pobyt dziecka w żłobkach miejskich i całkowitego zwolnienia z opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Miasto Elbląg, ponad czas przeznaczony na realizację podstawy programowej.

Rodzina posiadająca „Kartę Dużej Rodziny” ma również prawo do 30% ulgi z opłaty wnoszonej przez rodziców za letni i zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez szkoły prowadzone przez Gminę Miasto Elbląg.

Posiadacz „Karty Dużej Rodziny” będzie mógł także korzystać z ulg np. na zakup wybranych wydawnictw znajdujących się w ofercie, bezpłatny udział dzieci w warsztatach i zajęciach edukacyjnych, będzie miał wstęp wolny na udział m.in. w programach: Biblioteczne podwórko, Klub Małego Artysty, Bajkowa wyspa oraz  Ja też potrafię.

Ponadto przysługiwać także będzie ulgowy wstęp do Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu na: krytą pływalnię, kryte lodowisko, korty tenisowe

Zniżki obowiązywać będą także na imprezy Centrum Sportowo-Biznesowego. Za wstęp płacił będzie tylko jeden rodzic, natomiast reszta członków rodziny wchodzić będzie bezpłatnie.

Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

drukuj