fot. gov.pl

Kanada jest za przyjęciem Szwecji i Finlandii do NATO

Izba Gmin parlamentu Kanady poparła w czwartek jednogłośnie przyjęcie Szwecji i Finlandii do NATO i wezwała inne kraje NATO do jak najszybszego poparcia wniosków obu tych krajów.

„Kanada stanowczo popiera wnioski Szwecji i Finlandii w sprawie członkostwa w NATO” – napisał na Twitterze premier Kanady, Justin Trudeau.

„Kanada będzie nadal wspierać Finlandię i Szwecję w trakcie procesu akcesyjnego” – dodała na Twitterze minister obrony Kanady, Anita Anand.

W połowie maja minister spraw zagranicznych Kanady, Melanie Joly, podczas wizyty w Brukseli powiedziała, że celem Kanady „jest być wśród pierwszych krajów, które ratyfikują przyjęcie do NATO Szwecji i Finlandii”.

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o przyjęcie ich do NATO 18 maja.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl