Kanada: G7 chce bronić się przed próbami destabilizacji ze strony innych państw

Uczestnicy szczytu G7 w kanadyjskim La Malbaie uzgodnili w piątek utworzenie mechanizmu, który umożliwi obronę przed próbami destabilizacji ze strony takich państw jak Rosja – poinformowała niemiecka agencja dpa.

Według dpa chodzi o stworzenie nowego systemu, tzw. „Rapid Response Machanism” (RRM), który ma zapewnić skoordynowaną i szybką reakcję na manipulacje wyborcze, ataki propagandowe i inne „nieakceptowalne działania”.

Niemiecka agencja podaje przykład Rosji, która w USA jest oskarżana o ingerencję, m.in. poprzez ataki hakerskie, w kampanię przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. W Niemczech zarzuca się władzom w Moskwie, że przez fałszywe informacje próbują wpływać na opinię publiczną.

Funkcjonowanie nowego systemu ma polegać na systematycznym gromadzeniu, analizowaniu i wymianie informacji o takich działaniach. Kolejnym krokiem miałaby być skoordynowana reakcja na nie, obejmująca m.in. sankcje.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl