fot. Tomasz Strąg

Kampania wyborcza: dziś poznamy pełne listy Koalicji Obywatelskiej

Wszystko wskazuje na to, że dziś poznamy pełne listy Koalicji Obywatelskiej w walce o Sejm. Niewykluczone też, że opozycja ogłosi porozumienie w sprawie wspólnych list do Senatu.

Jako pierwsze pełne listy na wybory parlamentarne przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość. Do tej pory koalicja PSL-Kukiz oraz Lewica zaprezentowały tylko jedynki. Podobnie było zresztą z Koalicją Obywatelską. Dziś mamy już poznać pełne listy.

– Mam nadzieję, że w poniedziałek uda nam się przedstawić wspólnych kandydatów całej opozycji do Senatu. Również Rady Krajowe PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej oraz Zielonych będą formalnie zatwierdzać ewentualne decyzje – powiedział w niedzielę poseł Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

W budowanie wspólnych list opozycji do Senatu – obok Koalicji Obywatelskiej – włączyły się także Lewica, PSL, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Z drugiej strony Platforma może mieć problem z domknięciem list do Sejmu. Media rozpisują się o tym, że Sławomir Neumann, jeden z czołowych polityków PO, wydawał pieniądze z Sejmu na biżuterię, posiłki w restauracji i alkohol zamiast na prowadzenie biura poselskiego. W sprawie oświadczeń majątkowych posła Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło już prokuraturę. Neumann miał być lokomotywą Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku. Teraz coraz częściej spekuluje się, że może utracić jedynkę na rzecz Agnieszki Pomaski.

– Na szczęście jest tak, że to nie CBA i nie służby PiS-u będą pisały listy Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej – akcentował Borys Budka.

Rada Krajowa PO rozpocznie się o godzinie 15.00. Wtedy – według wstępnych planów – mają zapaść ostateczne decyzje. Zarówno w sprawie list, jak i w sprawie przyszłości Sławomira Neumanna.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl