Kamerun: Krwawa potyczka armii z Boko Haram 

Ponad 100 bojowników radykalnej organizacji islamistów Boko Haram poniosło śmierć w potyczce z armią Kamerunu – poinformował w poniedziałek wieczorem rząd tego kraju. Według komunikatu islamiści usiłowali wtargnąć na terytorium Kamerunu z sąsiedniej Nigerii. 

Do potyczki miało dojść w sobotę na północy Kamerunu, w pobliżu granicy z Nigerią.

Rzecznik rządu Kamerunu Issa Tchiroma powiedział, że islamiści najpierw ostrzelali posterunki armii kameruńskiej z moździerzy, z terytorium Nigerii a następnie dokonali ataku, który został odparty.

W rezultacie ponad 100 islamistów poniosło śmierć. Po stronie armii Kamerunu nie było strat. Islamiści zostali zmuszeni do opuszczenia przygranicznego nigeryjskiego miasta Gamboru i wycofania się w głąb terytorium Nigerii – powiedział rzecznik.

Już od kilku dni tysiące mieszkańców miast i wiosek w północno wschodniej Nigerii, opanowanych ostatnio przez Boko Haram, ucieka do Kamerunu przed masakrami dokonywanymi przez islamistów. Islamiści z Boko Haram dążą do utworzenia w północnej Nigerii państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

 

PAP

drukuj