fot. PAP

Kaczyński: „potrzebny jest powrót do patriotyzmu gospodarczego”

„W Polsce upadają zakłady, bo mamy taki rząd i takiego premiera” – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty na Zachodnim Pomorzu.

Lider PiS-u, który podróżuje po Polsce w ramach kampanii do Europarlamentu stwierdził, że wszędzie widoczny jest problem zamykania zakładów pracy. Zwrócił uwagę, że rząd nie przeciwdziała temu.  Były premier alarmował, że na Pomorzu Zachodnim może upaść Elektrownia Dolna Odra, ponieważ niedaleko za granicą niemiecką budowana jest siłownia podobnej wielkości. Nie wykluczył, że energia z tej elektrowni ma być dostarczana do Polski.

Jak mówił Jarosław Kaczyński, powstaje pytanie, dlaczego ten proces upadania dużych przedsiębiorstw trwa już od dłuższego czasu.

Taki mamy rząd, takiego mamy premiera. To jest kwestia woli i nieustannego marnowania polskich szans. Polsce w tej chwili jest potrzebny rząd. Dotyczy to każdego kraju, który słucha obywateli i im służy. Potrzebny jest powrót do patriotyzmu gospodarczego – zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Europoseł Marek Gróbarczyk zwrócił uwagę, że nie ma planów modernizacji Elektrowni Dolna Odra pod Gryfinem, co oznacza jej likwidację.

Do niedawna słyszeliśmy, jak Donald Tusk mówił o potrzebie budowy unii energetycznej. Unia energetyczna kończy się tu w planach tego rządu, czyli w likwidacji tej elektrowni, bo do 2035 roku wszystkie bloki zostaną wyłączone. Ta ziemia szczególnie odczuła rządy Platformy Obywatelskiej: 18,5 proc. bezrobocia, 30 proc. bezrobocia w przyległych powiatach, 35 proc. bezrobocia wśród młodzieży. Ta elektrownia musi istnieć i musi być na węgiel. To jest nasz cel i tego będziemy bronić – zaznaczył europoseł Marek Gróbarczyk.

 

RIRM

drukuj