K. Tchórzewski: rozwiązanie problemu dostaw węgla – w listopadzie

Problem z dostawami węgla będzie rozwiązany do drugiej połowy listopada – zapewnia w rozmowie z naszą redakcją minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Rozwiązanie ma wypracować powołany przez premier Beatę Szydło specjalny międzyresortowy zespół. Na jego czele, jak informuje szef resortu energii, stanął wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

Polskim kopalniom brakuje obecnie nie tyle węgla, co wagonów, które mogłyby rozwozić surowiec po kraju. Zespół pochyli się nad tym problemem – mówi minister Krzysztof Tchórzewski.

– Ma rozwiązać problem komunikacyjny, dlatego że ostatni kwartał roku związał się z szeregiem problemów. (Nastąpiło – red.) Spiętrzenie robót na liniach kolejowych, remontowych, które do końca roku mają być wykonane, i z tego tytułu spora część linii kolejowych w związku z remontami, ale i robotami inwestycyjnymi, przebudowami, jest wyłączona z ruchu. Często ruch odbywa się jednym torem, a w niektórych przypadkach, na liniach jednotorowych są w ogóle okresowe zamknięcia ruchu kolejowego. Z drugiej strony, jest natężenie robót budowlanych, końcówka roku. Na pewno w listopadzie problem będzie całkowicie rozwiązany. Do drugiej połowy listopada powinien się rozwiązać – wyjaśnia minister Krzysztof Tchórzewski.

Nieodebrany przez przewoźników węgiel zalega obecnie w kopalniach, co grozi ich zamknięciem. Sytuacja – jak podkreśla minister Krzysztof Tchórzewski – jest chwilowa i wynika z bardzo dużego spiętrzenia potrzeb.

O problemie z dostawami surowca do ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka i premier Beaty Szydło pisali związkowcy z Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl