fot. twitter.com/prezydentpl

K. Szczerski spotkał się z delegacją amerykańskich kongresmenów

Bezpieczeństwo energetyczne, obecność wojsk amerykańskich w Polsce oraz relacje bilateralne – były wśród tematów poniedziałkowego spotkania szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego z delegacją amerykańskich kongresmenów.

W spotkaniu ze Szczerskim wzięło udział czterech senatorów i dwóch członków Izby Reprezentantów. Delegacji przewodniczył republikański Senator Mike Carpo.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, rozmowy dotyczyły bezpieczeństwa energetycznego, obecności wojsk amerykańskich w Polsce i relacji bilateralnych.

„W czasie rozmów minister Szczerski podkreślił, że bezpieczeństwo wojskowe, bezpieczeństwo energetyczne oraz Inicjatywa Trójmorza, to filary polityki zagranicznej prezydenta Andrzeja Dudy. Zwrócił również uwagę na wysoką intensywności kontaktów polsko-amerykańskich na poziomie prezydenckim i ministerialnym” – podała KPRP w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Według Kancelarii Prezydenta, członkowie delegacji amerykańskiej podkreślili, że Polskę i USA łączy silny sojusz wojskowy i partnerskie relacje gospodarcze; zwrócili też uwagę na szczególnie ciepłe przyjęcie, z jakim spotkali się w Polsce.

PAP/RIRM

drukuj