fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

K. Sobolewski: Decyzja ws. konwencji stambulskiej w najbliższych tygodniach

Sądzę, że w najbliższych tygodniach będą ogłoszone decyzje związane z ewentualnym wypowiedzeniem konwencji stambulskiej – przyznał w środę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało w poniedziałek do resortu rodziny wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej. Szef MS Zbigniew Ziobro argumentował, że w konwencji znajdują się zapisy „o charakterze ideologicznym”, z którymi jego resort się nie zgadza. Zdaniem ministra w dokumencie nie ma żadnych rozwiązań w zakresie ochrony kobiet przed przemocą, których Polska by nie spełniała, a w niektórych obszarach polskie standardy są wyższe niż te przewidziane przez konwencję.

Krzysztof Sobolewski pytany w TVP1 o ten wniosek odparł, że „trwają analizy”.

„Sądzę, że w najbliższych tygodniach będą ogłoszone decyzje z tym związane, z tym ewentualnym wypowiedzeniem konwencji stambulskiej” – oświadczył.

Dopytywany czy to oznacza, że sprawa wypowiedzenia konwencji nie jest pewna, Sobolewski odparł: „Trwają analizy i trwają rozmowy”.

„Na pewno nie możemy pozwolić sobie na jedno, aby przy okazji tej konwencji narzucano nam treści ideologiczne niezgodne z naszą konstytucją” – podkreślił polityk.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl