fot. flickr.com

Ofensywa ideologii gender

ONZ pracuje nad zatwierdzeniem nowej kategorii płci w konwencji o zbrodniach przeciwko ludzkości. O sprawie pisze „Nasz Dziennik”.

Czy w międzynarodowym prawie karnym powstanie nowa kategoria ofiar: prześladowanych z powodu płci definiowanej w duchu ideologii gender? Nad wpisaniem takiej kategorii w konwencji o zbrodniach przeciwko ludzkości pracuje ONZ.

– Widać tutaj taką pewną ekspansję ideologiczną, która obejmuje różne obszary naszego życia. Wkracza ona przecież do kultury, wkracza do mediów masowych – teraz ma przeniknąć na regulacje prawne – podkreśla prawnik prof. Jakub Stelina.

Nad nowym projektem traktatu o zbrodniach przeciwko ludzkości pracuje Komisja Prawna ONZ. Zgodnie z założeniami traktat miał wpasowywać się w postanowienia Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego z 1998 roku, gdyż to trybunał ściga i wymierza kary za zbrodnie ludobójstwa, wojenne i przeciwko ludzkości.

– Jest to o tyle dziwić, że nie wiem, czy nie zachwieje się pewnych proporcji – bo zbrodnie przeciwko ludzkości to są zbrodnie najwyższego kalibru: ludobójstwo itd. I pod to próbuje się podciągnąć działania związane z dyskryminacją osób o różnych orientacjach seksualnych – dodaje prof. Stelina.

To zwykły terror – tak o zmianach, które chce wprowadzić ONZ mówi ks. prof. Dariusz Oko.

– To są poważne zagrożenia, że jakakolwiek krytyka utopijnych teorii genderowych mogłaby być o wiele bardziej surowo karana. Wiele łatwiej za to można byłoby się dostać do więzienia. To jest stworzenie aparatu zastraszenia, terroru – tak jak to było w komunizmie – zaznacza ks. prof. Oko.

Ofensywa ideologii gender wprowadzana jest siłowo przy ogromnym wsparciu wielu środowisk.

TV Trwa News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl