fot. PAP/Darek Delmanowicz

K. Bosak: Respektujemy wolę Polaków, która sprowadza się do tego, że jesteśmy państwem członkowskim UE

Respektujemy wolę Polaków, która sprowadza się do tego, że jesteśmy państwem członkowskim – powiedział wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji, Krzysztof Bosak, odnosząc się do słów premiera Donalda Tuska, który stwierdził, że Konfederacja będzie chciała wyprowadzić Polskę z UE.

Premier Donald Tusk w środę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO ocenił, że PiS i Konfederacja, w sposób mniej lub bardziej ukryty, tak naprawdę chcą wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

„To brzmi jak zaklęcie, ja wiem, że tak jest. Ja wiem, że będą szukali każdego dowolnego pretekstu, żeby osłabić jedność europejską” – podkreślił szef rządu.

Wicemarszałek Sejmu pytany o słowa Donalda Tuska, powiedział, że jest to „wymyślanie sztucznych linii polaryzacji Polaków przed wyborami do Parlamentu Europejskiego”.

„PiS jest partią prounijną i dowiódł tego, posuwając integrację europejską dalej niż poprzedni rząd Platformy” – zauważył.

„Natomiast my respektujemy wolę Polaków, która sprowadza się do tego, że jesteśmy państwem członkowskim. Chcemy bić się, walczyć w instytucjach unijnych o korzystny kształt regulacji, które tam są kształtowane dla Polski” – powiedział Bosak.

Wicemarszałek Sejmu zaznaczył, że według niego jest to dyskusja zastępcza.

„Wydaje mi się, że Donald Tusk z braku jakiegokolwiek pozytywnego programu co do wyzwań europejskich, reformy traktatowej, polityki klimatycznej czy sporu o to, że Bruksela handlowo sprzyja Ukrainie, a nie Polsce, po prostu próbuje wygenerować dyskusję zastępczą” – dodał.

Pytany, czy są za integracją Unii Europejskiej, Bosak odparł, że są krytyczni wobec procesu integracji europejskiej.

„Natomiast akceptujemy fakt, że Polska jest w Unii Europejskiej” – podkreślił.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl