fot. Nasz Dziennik

Już dzisiaj XX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę #20latkiRM

Już dzisiaj u stóp Matki Bożej Częstochowskiej zbiorą się młodzi słuchacze Radia Maryja z całej Polski. Spotkanie przebiegnie pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha!”. W programie przewidziane są koncerty, świadectwa oraz przede wszystkim wspólna modlitwa. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.

To jubileuszowa XX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Na początek przewidziane są koncerty oraz świadectwa. Wystąpią zespoły „niemaGOtu” oraz „MUODE KOTY”. Do udziału w pielgrzymce zaprasza m.in. Kuba Blycharz, autor hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na Jasną Górę zapraszają nas muzycy z Zespołu niemaGOtu‼️Między innymi Kuba Blycharz, autor hymnu Światowe Dni Młodzieży #Kraków2016‼️I bohater jednego z odcinków Wierzę w Boga‼️

Opublikowany przez Westerplatte Młodych Czwartek, 9 maja 2019

XX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę coraz bliżej!Dziś zaproszenie od MUODE KOTY!

Opublikowany przez Westerplatte Młodych Niedziela, 5 maja 2019

Centralnym punktem XX Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka, przewodniczącego Rady do spraw Duszpasterstwa Młodzieży KEP. Oprawę muzyczna Mszy św. zapewni Zespół Muzyki Sakralnej Lumen.

– To jest cudowny, wyjątkowy czas. Trudno nie być na Jasnej Górze, jeśli się przeżywa ważne momenty swojego życia, a takim czasem na pewno jest czas młodości. Jak Ojciec Święty Franciszek w adhortacji posynodalnej przypomina i bardzo mocno akcentuje: „Chrystus żyje i chce, abyśmy żyli razem z nim”. Nie sposób nie znaleźć piękniejszego miejsca, jak właśnie Jasna Góra, jak właśnie Dom Matki, by przeżyć tę prawdę, spotkać Syna i razem z Maryja uczyć się, jak żyć w mocy Bożego Ducha. Zapraszam Was serdecznie! Bądźmy razem! – mówi ksiądz biskup.

Jubileuszowa pielgrzymka młodych zakończy się Apelem Jasnogórskim i posłaniem.

RIRM

drukuj