fot. PAP/Dominik Kulaszewicz

Już 5 ofiar śmiertelnych po nawałnicach

5 osób nie żyje, a 32 zostały ranne – to najnowszy bilans po nawałnicach, które przeszły przez Polskę minionej nocy. Wśród poszkodowanych są uczestnicy obozu harcerskiego w Suszku w woj. pomorskim.

W wyniku nawałnicy, jaka przeszła nad obozem harcerskim, zginęły dwie nastolatki. 20 osób jest rannych. Do szpitala trafiło kilkanaście osób.

W całym kraju bez prądu wciąż pozostaje ok. 33 tys. odbiorców energii elektrycznej. Jest też wiele zerwanych dachów i zalanych budynków.

O obecnych ostrzeżeniach pogodowych poinformowała Redakcję Informacyjną Radia Maryja Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W tej chwili IMGW wydało ostrzeżenia dla Polski wschodniej. Jak popatrzymy na mapy, to Polska jest podzielona na dwie części: część zachodnia jest bez zagrożeń, natomiast w Polsce wschodniej od województwa warmińsko-mazurskiego, po małopolskie są ostrzeżenia przed wystąpieniem burz – powiedziała Bożena Wysocka.

Gwałtowne burze, którym towarzyszyły silne opady deszczu, wichury i trąby, wystąpiły w woj. dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Najtrudniejsza sytuacja jest w kujawsko-pomorskim i pomorskim. 

RIRM

drukuj