fot. PAP/EPA

Joe Biden atakuje Polskę

Ubiegający się o fotel prezydencki w USA Joe Biden atakuje Polskę. Kandydat Demokratów wymienia nasz kraj obok Białorusi i sugeruje, że w Polsce rozwija się totalitarny reżim.

Do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych pozostał niespełna miesiąc. Zacięta rywalizacja kandydatów jest widoczna gołym okiem. Słów krytyki wobec ubiegającego się o reelekcję prezydenta Donalda Trumpa nie szczędzi jego kontrkandydat z ramienia Demokratów, Joe Biden. Oceniając politykę zagraniczną obecnego przywódcy USA, Biden uderzył także w Polskę.

– NATO jest narażone na ryzyko pęknięcia. Widzimy, co się dzieje, począwszy od Białorusi po Polskę, po Węgry i wzrost totalitarnych reżimów na świecie. Ten prezydent wspiera wszystkich bandytów na świecie – mówił Joe Biden podczas spotkania z wyborcami w Filadelfii.

 

Narracja o tym, że Polska nie radzi sobie z praworządnością pojawia się w Unii Europejskiej od dawna. Pokazują to kolejne rezolucje przyjmowane przez Parlament Europejski, a także uruchomiona przeciwko Polsce procedura z art. 7. Nawet w Unii trudno jest jednak znaleźć próby zestawienia naszego kraju z Białorusią, gdzie na pokojowe protesty reżim Aleksandra Łukaszenki odpowiedział poprzez przemoc, zatrzymania i tortury.

– Nie po raz pierwszy kandydat Biden popisuje się brakiem wiedzy. Porównanie Polski czy Węgier do Białorusi jest skandalicznym brakiem wiedzy – wskazał Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski.

W czwartek jeden z konserwatywnych think tanków w Stanach Zjednoczonych przypomniał wypowiedź Joe Bidena o klubach polsko-amerykańskich. Kandydat Partii Demokratycznej w wywiadzie dla „New York Times” stwierdził, że przestał odwiedzać takie kluby, bo zaczął spotykać się „z naprawdę mądrymi ludźmi”. W Polsce ta wypowiedź także została uznana za skandaliczną.

TV Trwam News

drukuj